Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Justyna Szydłowska-Zyśk poleca książkę Magdaleny Witkiewicz „Po prostu bądź”

2017-03-03 21:15:57 (ost. akt: 2017-03-03 21:19:33)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

- W ostatnim czasie do naszej biblioteki trafiła kolejna książka autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Do sięgnięcia po nią zachęca już sama okładka - mówi Justyna Szydłowska- Zyśk, pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Spychowie.

- Czytam bardzo dużo z racji swojego zamiłowania do literatury, wykształcenia a teraz także i wykonywanego zawodu. Jakiś czas temu w Gazecie Olsztyńskiej ukazał się wywiad z panią Witkiewicz. Przyznam szczerze, że jej twórczość spotkała się z ogromną sympatią ze strony moich czytelniczek w Spychowie - zapewnia Justyna Szydłowska- Zyśk.
„Po prostu bądź" to niezwykle wzruszająca opowieść o dziewczynie z małej miejscowości pragnącej zrealizować swoje marzenia. Jednak Paulinie, głównej bohaterce przyjdzie zapłacić za to bardzo wysoką cenę. Wbrew woli rodziców opuszcza rodzinny dom i podejmuje studia na architekturze. Paulina musi pogodzić naukę z pracą a nawet zmierzyć się z tragiczną śmiercią ukochanej osoby i samotnym macierzyństwem.
- Nie chcę opowiadać czy streszczać fabuły, by każdy mógł sam zapoznać się z treścią powieści. Dodam, że opisaną historię czyta się jednym tchem. To jedna z książek, której nie sposób odłożyć bez poznania zakończenia - tłumaczy spychowska bibliotekarka. - Książka pani Magdaleny Witkiewicz jest bardzo autentyczna. Każdy z bohaterów opisany został w nietuzinkowy sposób. Każdy wnosi coś ważnego do opowiedzianej historii. Nikogo nie sposób nie zauważyć. Co czyni ich bardzo realistycznymi, prawdziwymi - dodaje.
W powieści opisane zostały różne oblicza miłości i przyjaźni. Są tu zawiłe, skomplikowane relacje, między wydawać się może najbliższymi osobami a jednak jak oddalonymi od siebie. Jest ból i rozpacz po stracie ukochanego oraz wiele innych rzeczy, na które nie mamy często wpływu. Autorka ukazuje, że życie jest kruche i ulotne, dlatego warto je pielęgnować, zadbać o wzajemne relacje i mieć kogoś życzliwego obok na kogo można zawsze liczyć.
„Po prostu bądź” jest dowodem na to, że istnieje miłość na dobre i złe. Miłość, ta na jaką warto czekać, ale i o jaką czasem należy zawalczyć.
- Czytając powieść Magdaleny Witkiewicz nie sposób zapłakać, ale i uśmiechnąć się. Jest to jedna z książek, które wywołują wiele emocji. To z pewnością niezwykle ciepła, poruszająca i wciągająca od pierwszych stron lektura, którą każdemu polecam - zapewnia Justyna Szydłowska- Zyśk.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages