środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Krajobraz w sztuce Liao Ci Fu

2017-02-16 13:21:31 (ost. akt: 2017-02-16 13:23:01)

Autor zdjęcia: Arch. Muzeum Mazurskie w Szczytnie

W Muzeum Mazurskim w Szczytnie w dniu 9 lutego 2017 roku odbył się wernisaż wystawy czasowej: „Fizjonomia milczenia, krajobraz w sztuce Liao Ci Fu”, która gościła już w znanych ośrodkach wystawienniczych w Polsce.

Wystawę otworzył kierownik szczycieńskiego muzeum Klaudiusz Woźniak oraz dyrektor Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Po raz pierwszy wystawa została udostępniona w muzeum w Pieniężnie gdzie w uroczystym otwarciu uczestniczył sam mistrz w towarzystwie tajwańskich dyplomatów, w tym ambasadora Republiki Chińskiej Tajwanu.
- Dzięki uprzejmości Ks. Wiesława Dudara możemy zaprezentować te prace oraz liczne eksponaty rzemiosła i rękodzieła chińskiego w Muzeum Mazurskim w Szczytnie – informował podczas uroczystego otwarcia Klaudiusz Woźniak. - Na wystawie zaprezentowanych zostało 50 obrazów wybitnego tajwańskiego artysty Liao Ci Fu tworzonych w stylu shan shui, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy góra woda. Obrazy mają charakter prac krajobrazowych przedstawiających przede wszystkim góry, urwiska, potoki, wodospady, górską roślinność a wszystko otulone mgłą lub skąpane w słońcu różnych pór roku. Choć „wyrosły” z natury, nie są zwykłym realistycznym odzwierciedleniem tajwańskiej przyrody. Poprzez doskonałą technikę malarską kondensują emocje i rytm przedstawionych krajobrazów. Mimo obecności żywiołów w treści tego malarstwa, emanuje ono spokojem, pięknem i mistycyzmem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy - zachęcał.
Niezwykła wystawa krajobrazu w sztuce Liao Ci Fu czynna będzie do końca marca 2017 roku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages