Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dzieci z SOSW zmieniają internet na lepsze

2017-02-12 09:30:00 (ost. akt: 2017-02-10 12:22:35)

Autor zdjęcia: Arch. SOSW w Szczytnie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szczytnie wzięli udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 pod hasłem „ Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS), które tworzą Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem konkursu jest Fundacja Orange. W ramach tej inicjatywy, nauczyciele wraz z uczniami w dniu 7 lutego przeprowadzili zajęcia edukacyjne, na których przybliżono tematykę zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów dostarczonych przez organizatorów konkursu i stron internetowych. Podczas obchodów, tego święta rozdawane były ulotki informacyjne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności lokalnej na temat bezpiecznego korzystania z Internetu w celu uświadomienia zagrożeń, wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. Wykonana została gazetka szkolna, na której zamieszczone zostały materiały promujące Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 oraz propagujące bezpieczeństwo w sieci. Ogłoszono również konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w Internecie pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages