Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Na szczycieńskich krwiodawców zawsze można liczyć

2017-01-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-01-13 12:02:59)

Krew jest niezastąpionym lekiem. Podzielić się nim może każda zdrowa, pełnoletnia osoba. Szczycieńscy krwiodawcy licznie odpowiadają na akcje krwiodawcze. Na szczęście młodzi ludzie równie chętne dzielą się tym życiodajnym płynem.

W mroźny poniedziałkowy poranek, 9 stycznia Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczytnie rozpoczął kolejny rok krwiodawczy. Pomimo niesprzyjającej aury krwiodawcy jak zawsze stawili się gotowi nieść pomoc i podzielić się życiodajnym płynem. Przybyli stali krwiodawcy, którzy na swoim koncie posiadają już wiele litrów oddanej krwi. Podczas akcji nie zabrakło też "świeżaków", którzy przyznają, że od kilku miesięcy czekali na ten moment, ale ograniczał przedział wiekowy i musieli poczekać aż uzyskają pełnoletność. Z nowym dowodem osobistym w końcu mogli zrealizować swoje zamierzenia.
- Oddawanie krwi to nie przypadek lecz rodzaj misji, którą kultywują krwiodawcy od pierwszego oddania po przez kolejne lata mówi Sławomir Staszak – prezes szczycieńskiego Klubu HDK . - Trafiają się również osoby z przypadku, ale zazwyczaj jest to jednorazowa akcja dla spróbowania jak to jest. Na szczęście w naszych szeregach tacy rzadko się zdarzają. A zapotrzebowanie na krew jest duże, bo nie można zastąpić go żadnym lekiem - dodaje.
Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zarejestrowała w tym dniu 38 osób z pośród których oddać mogło 36 dawców. Łącznie zebraliśmy ponad 16 litrów krwi pełnej. Na kolejną akcję organizatorzy zapraszają do Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie w dniu 20 stycznia w godzinach 8:30 - 11:30.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages