Sławomir Staszak poleca książkę "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście"

2017-01-08 11:35:10(ost. akt: 2017-01-08 11:37:05)

Autor zdjęcia: Arch, prywatne

Książka jest dokumentem opisującym losy znanego alpinisty Jerzego Kukuczki - drugiego człowieka na ziemi który zdobył szczyt Himalajów. Biografia Polskiego taternika jest wzruszająca i autentyczna. - Polecam ja wszystkim ciekawym historii gór - zachęca Sławomir Staszak. - Warta przeczytania. Czyta się ja lekko i szybko, dlatego też jest dobra dla początkujących pasjonatów turystyki. Jest pełna niesamowitych zdjęć, które urozmaicają czytanie - dodaje
Inspirująca biografia, zachęcająca do realizacji pragnień, podążania za marzeniami, stawiania ambitnych wyzwań, nawet jeśli początkowo wydają się nierealne i niezwykle trudne, to jednak ich urzeczywistnianie sprawia największą satysfakcję.
- "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" autorstwa Dariusza Kortko, Marcina Pietraszewskiego to niezwykła opowieść - mówi Sławomir Staszak radny miejski Szczytna oraz prezes szczycieńskiego Klubu HDK. - To portret legendarnego himalaisty, to też coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa. Książka godna uwagi i polecenia innym czytelnikom - zapewnia.
Książka autorstwa Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego jest wyjątkowa i to nie tylko ze względu na temat: ukazanie portretu człowieka, który doskonale zdawał sobie sprawę z faktu, że nie wszystko i nie wszystkich uda mu się w życiu pogodzić, a wyborów dokonywać przecież trzeba. I zarazem człowieka, za którym śmierć podążała krok w krok, by go w końcu dopaść. To książka szczera i prawdziwa, a przy tym pełna tajemniczości. Bo tajemnic w życiu Kukuczki było wiele i wiele pozostało po dziś dzień.
"Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" jest pod każdym względem wyjątkową biografią. Napisana niezwykle przenikliwie, z dużą dozą empatii i humoru, a przy tym absolutnie szczera. Wszystko to sprawia, że czyta się tę opowieść jednym tchem i ciągle nie można wyjść z podziwu dla człowieka, życia i jego legendy.
- Z zaangażowaniem czytelnik śledzi rozwijającą się fascynację i miłość do gór, robiącą wrażenie pasję zdobywania śnieżnych szczytów, podporządkowania jej wszystkiego - tłumaczy Staszak. - Kształtowania się charakteru człowieka, wyzwalania sił, sprawności i umiejętności, których tylko nieliczni mogą doświadczyć. Ale to także nieustanne obcowanie z ogromnym niebezpieczeństwem, tragicznymi zdarzeniami i mroczną stroną przeznaczenia. Jak powiedział Jerzy Kukuczka "przyszłość nie jest jeszcze napisana, ale nie będziesz żyć sekundy dłużej, niż jest ci to dane. Nie uciekniesz od tego, choćbyś nie wiadomo jak próbował." KUkuczka zginął na wysokości 8300 metrów podczas wejścia na Lhotse. Autorzy zdecydowali się pokazać jak najbardziej prawdziwą sylwetkę znanego na całym świecie himalaisty, wraz z jego złożoną osobowością, trudnymi do pogodzenia cechami. Nie zawsze wolnego od krytyki i zazdrości innych, ale którego wyczyny znajdują szeroki podziw i uznanie - wyjaśnia.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Zostań dziennikarzem obywatelskim

Podziel się informacją:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nick #2155779 | 109.236.*.* 9 sty 2017 18:14

    On i książka. On jak na komisji w zastępstwie pewnej Pani podobno coś czytał to się tak jąkał, że nie można było go zrozumieć. Masakra

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5