środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Od ponad 50 lat darzą się miłością i szacunkiem

2016-12-09 18:17:37 (ost. akt: 2016-12-09 11:23:46)

Autor zdjęcia: Arch. UM w Szczytnie

W sobotę, 3 grudnia w szczycieńskim ratuszu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Aż 11 par małżeńskich z terenu Szczytna obchodziło Złote Gody. 60-lecie małżeństwa świętowali Bronisława i Mikołaj Kozaczukowie.

„I przyrzekam, iż uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe…” - tak 50 i 60 lat temu składali sobie przysięgę. Trzeba przyznać, że są słowni, bo wytrwali i dotrzymali słów przysięgi. Za to należą się im ogromne gratulacje i szacunek. Bo trzeba naprawdę dużo miłości, zrozumienia, przyjaźni w związku aby przez tak wiele lat wytrwać. Swoim przykładem dają dowód na miłość i przyjaźń w związku.

Piękny Jubileusz
W radości i smutku przeżyli ze sobą przeszło 50 lat. Dla młodych pokoleń są wzorcem, autorytetem jak tworzyć szczęśliwą i trwałą rodzinę. Przez pięćdziesiąt lat wytrwali w złożonych przez siebie przyrzeczeniach. Podczas uroczystości w sobotę, 3 grudnia burmistrz Danuta Górska w imieniu Prezydenta RP uhonorowała obecne pary Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Całą uroczystość uświetnił występ Chóru Kantata, tort i szampan.

Recepta na szczęście
Jak tworzyć szczęśliwy związek przez przeszło pół wieku? - Trzeba być razem na dobre i na złe - mówią jubilaci. Małżonkowie zgodnie podkreślają, iż podstawą jest wzajemne zrozumienie, szacunek i kompromis. I jak pisał K.I. Gałczyński "Nie wystarczy pokochać… Trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez życie”.

Wszystkim parom małżeńskim redakcja naszej gazety życzy dużo zdrowia, radości oraz kolejnych szczęśliwych, wspólnie spędzonych lat.


Diamentowe Gody świętowali:
Bronisława i Mikołaj Kozaczuk

Złote Gody:
Krystyna i Władysław Bałdyga
Barbara i Albin Brzózy
Lucyna i Czesław Deptuła
Krystyna i Marian Gołąbek
Maria i Józef Grzegorczyk
Zofia i Roman Karbowscy
Maria i Zdzisław Kowalczyk
Gudela i Ryszard Rzepka
Teresa i Tadeusz Tomaszewscy
Danuta i Henryk Tworus
Regina i Jan Zdunkowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages