środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

„Bajkowa kukiełka”

2016-12-05 11:03:55 (ost. akt: 2016-12-05 11:47:47)

Każde dziecko posiada naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach ekspresji. Jedną z nich jest teatr, który łączy w sobie różne dziedziny twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec i ruch sceniczny.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom nauczycielki Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie realizują w tym roku szkolnym duży projekt edukacyjny „Książka na cztery pory roku”. Zawiera on wiele ciekawych i nowoczesnych form oraz metod pracy. Jedną z nich jest konkurs na najoryginalniejszą, bajkową kukiełkę. W przedszkolu pojawił się piękny „kukiełkowy” plakat zachęcający rodziny do udziału w konkursie. Liczyła się pomysłowość, kreatywność i oryginalność twórców. Zainteresowanie było ogromne, a rodzice poprosili nawet o przedłużenie terminu składania prac, bo jeszcze mieli wiele pomysłów. W rezultacie 76 rodzin wzięło udział w konkursie. Jego rozstrzygnięcie musieliśmy podzielić aż na trzy etapy 30.11.2016 r. – 02.12.2016 r.). Pomysłowość twórców kukiełek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Były Minionki z gąbki, Aniołek z makaronu, Pani Jesień i Pani Zima z materiału przyrodniczego i firanki, Kucharzyki z drewnianych łyżek, Kunegunda Paciorkowska, Pan Kleks i wiele, wiele innych postaci bajkowych. Rodzice pokusili się nawet o wykonanie marionetek. Wszystkie prace zostały wyróżnione i każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę - statuetkę Złota Maska i dyplom. Były też nagrody pocieszenia dla dzieci, które nie uczestniczyły w konkursie i to wcale nie byle jakie. Otóż każda grupa przedszkolna otrzymała prezent - niespodziankę np. teatrzyk drewniany lub zabawki i gry edukacyjne.
O nagrody zadbała Rada Rodziców i Pani dyrektor Grażyna Brulińska.
Wszystkie kukiełki zostały wykonane bardzo profesjonalnie. Takich prac nie powstydziłby się żaden teatr, dlatego to dla nas cenna i bardzo wartościowa pomoc dydaktyczna, która wzbogaci dziecięce pomysły na spontaniczne zabawy teatralne z rówieśnikami. Pozwoli także na rozwijanie zainteresowań i zdolności przedszkolaków oraz uczestnictwo w wielkiej przygodzie, jaką jest teatr. Daje bowiem możliwość odgrywania różnych ról w zabawie np. raz pozwala być reżyserem, a innym razem aktorem, widzem, czyli twórcą teatru zabawy.
O oprawę artystyczną konkursu zadbały nauczycielki – Ewa Domurad i Luiza Wójcicka.

Autor: Bożenna Duda

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages