Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

To Oni mają największe serca!

2016-11-25 17:38:57 (ost. akt: 2016-12-02 21:22:12)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Często mówią, że "nic, co ludzkie nie jest im obce". Znają człowieka od jego najbardziej ludzkiej strony. Zarówno tej jasnej, radosnej, jak i częściej, tej drugiej – pełnej cierpienia. To ludzie w bieli, których spotykamy w szpitalach, przychodniach czy ośrodkach zdrowia.

Podczas tegorocznej gali plebiscytu "Wielkie Serce" nagrodzono najlepszych pracowników służby zdrowia w regionie. Wśród nagrodzonych nie zabrakło osób z naszego powiatu!

Tym, co wyróżnia ich zawody, jest kontakt z drugiem człowiekiem. Dlatego też w naszym plebiscycie szukaliśmy wyjątkowych lekarzy, pielęgniarek i położnych, którzy według naszych czytelników zasługują na tytuł Wielkiego Serca. Wybrano również Przyjazną Przychodnię i Przyjazny Szpital. Przyszło do nas 600 zgłoszeń.

Najlepsi, zostali nagrodzeni na gali w poniedziałek, 21 listopada w sali Kopernikowskiej olsztyńskiego zamku.

I tak w kategorii na Najpopularniejszą Pielęgniarkę i Położną Województwa Warmińsko- Mazurskiego dominowały panie ze Szczytna. Pierwsze miejsce "Wielkie Serce" zajęła Danuta Szczepanek z przychodni lekarskiej ELMED w Szczytnie, tuż za nią uplasowała się Wiesława Zalewska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Vita-med w Szczytnie, a trzecia pozycja przypadła Urszuli Bil z przychodni lekarskiej ELMED w Szczytnie.

Również w kategorii na Najpopularniejszego Okulistę naszego województwa na podium stanął Wenanty Lewalski z Gabinetu Okulistycznego w Szczytnie.

Wśród wyróżnionych przychodni znalazł się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "VITA-MED" w Szczytnie, który zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji zaś uplasowała się Przychodnia Lekarska ELMED w Szczytnie.

Danuta Szczepanek - w zawodzie pracuje 34 lata, z przychodnią ELMED jest związana od 17. W swojej pracy najbardziej ceni to, że może pomagać ludziom. Od zawsze chciała pracować w służbie zdrowia, więc robi to co lubi i do czego jest stworzona. Sama o sobie mówi, że jest osobą empatyczną, która lubi słuchać pacjentów, nie tylko jeśli chodzi o sprawy medyczne, ale życiowe w ogóle.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że zdobyłam ten tytuł. Jestem z siebie dumna - mówi pani Danuta Szczepanek. - Dziękuję za wszystkie głosy na mnie. Obiecuję, że będę nadal pomagać. W swoim zawodzie się spełniam - zapewnia.

Wiesława Zalewska - pielęgniarką jest już od 40 lat. W szpitalu w Szczytnie przepracowała 30 lat, obecnie pracuje jako pielęgniarka środowiskowa NZOZ Vita-med. Zawsze gotowa nieść pomoc potrzebującym, wrażliwa na ludzką biedę i krzywdę. Na co dzień zawsze uśmiechnięta i życzliwa osoba, potrafiąca walczyć z przeciwnościami losu. Jak podkreśla to nie jest jej praca a powołanie, misja. Zawsze mówi, że urodziła się pielęgniarką i pielęgniarką umrze.

Urszula Bil - jako pielęgniarka pracuje od roku 1978, a więc już 38 lat. Jak sama mówi w pracy najbardziej lubi osobisty kontakt z pacjentem, lubi rozmawiać z nimi o ich problemach.

Wenanty Lewalski - w zawodzie okulisty pracuje od 53 lat, w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz pięćdziesięciolecia pracy zawodowej w Szczytnie. Jego syn poszedł w jego ślady i jest obecnie wziętym gdańskim okulistą. Powoli myśli o przejściu na zasłużoną emeryturę, ale jak sam twierdzi trudno mu się pogodzić z myślą o zostawieniu swoich pacjentów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nika #2120789 | 89.228.*.* 25 lis 2016 18:45

    Pani Danusia -ciepła, cudowna, wspierająca KOBIETA!!! Gratuluję!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages