I Grand Prix w siatkówce na półmetku

2016-11-12 14:49:11(ost. akt: 2016-11-12 11:50:58)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatora

W decydującą fazę wkracza I Grand Prix w siatkówce o Puchar Starosty Szczycieńskiego. W ubiegły weekend rozegrano trzeci z pięciu zaplanowanych turniejów. Areną zmagań tym razem była hala sportowa Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Sportowych emocji jak zwykle nie zabrakło.
Na starcie zawodów stanęło jedenaście ekip, choć według planów miało ich być o jedną więcej. Niestety, ze względu na przetrzebiony świątecznymi wyjazdami skład wycofać musiała się drużyna Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nie przełożyło się to jednak negatywnie na poziom sportowy.

Decydowały małe punkty
Tradycyjnie już w przypadku I Grand Prix zespoły podzielono na trzy grupy. W pierwszej z nich mierzyły się ze sobą ekipy gmin Rozogi i Dźwierzuty oraz zespół Pszczół. W wyniku losowania, które odbyło się przy okazji poprzedniego turnieju trafiła tu także ekipa WSPol-u, która niestety nie stawiła się na starcie. Każda z ekip rywalizację zaczynała zatem z trzema punktami. Rywalizację rozpoczęły drużyny Gminy Rozogi i Gminy Dźwierzuty. Po trzysetowym boju górą okazała się ekipa z Rozóg. Dźwierzuty powetowały sobie porażkę na otwarcie szczycieńskiego turnieju w kolejnym pojedynku z Pszczołami, choć na początku nic na to nie wskazywało. Ekipa z Dźwierzut dość gładko przegrała w pierwszym secie (25:14), ale dwa kolejne padły już jej łupem (19:25, 7:15). W ostatnim spotkaniu tej grupy stanęły naprzeciw siebie drużyny Gminy Rozogi oraz Pszczoły. Po trzysetowym boju lepsza okazała się ta druga drużyna, w tie-breaku oddając rywalom jedynie sześć punktów.
Wszystkie ekipy solidarnie wygrały po jednym meczu dwa do jednego i poniosły po jednej porażce w takim samym stosunku. O ostatecznej kolejności w tabeli decydowały więc małe punkty. Cztery „oczka na plusie” zdecydowały o zwycięstwie Gminy Rozogi, tuż za nią uplasowała się ekipa Pszczół, a pierwszą trójkę zamknęły Dźwierzuty.

Wyrównana grupa B
Drugą grupę tworzyły ekipy z Zespołów Szkół Nr 2 i druga ekipa Zespołu Szkół nr 3 oraz Gmina Szczytno i drużyna Błysk.
Wszystkie swoje spotkania w trzech setach wygrała ekipa z Gminy Szczytno. O drugim miejscu decydował pojedynek pomiędzy ekipami Błysku oraz Zespołu Szkół nr 3 II. W pierwszym secie zwyciężyła druga z drużyn (22:25), jednak kolejny set padł już łupem siatkarzy Błysku (25:22). W decydującym trzecim secie z bezpieczną czteropunktową przewagą zwyciężył ZS nr 3 II i to on ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Stawkę z jednym punktem, za porażkę w trzech setach z Gminą Szczytno zamknęła ekipa ZS nr 2.

Sensacyjna porażka faworytów
W ostatniej z grup doszło do sporych kalibrów niespodzianki z udziałem jednego z głównych faworytów do wygrania całej imprezy – drużyny Maniek +. Oprócz już wspomnianej ekipy w grupie C walczyły także „pierwszy” zespół ZS nr 3 oraz Gminy Świętajno i Jedwabno. Do małej sensacji doszło już w pierwszym meczu, w którym mierzyły się ze sobą ekipy Zespołu Szkół nr 3 oraz faworyzowany Maniek + mający w składzie siatkarzy z przeszłością w szczycieńskiej Gwardii. Już pierwszy set spotkania zwiastował, że dla faworytów ten mecz nie będzie spacerkiem. Górą okazała się w nim ekipa ZS nr 3 (23:25). W kolejnym secie przebudził się Maniek +, który dość pewnie wygrał (25:21), a o losach spotkania zadecydować miał tie-break. Po wymianie ciosów z obu stron górą okazała się drużyna „sobieskiego”.
W kolejnych meczach drużyna ZS nr 3 udało się dowieźć przewagę do końca i ostatecznie to oni znaleźli się na czele tabeli. Podrażniony porażką Maniek + powetował ją sobie już w kolejnym meczu pewnie wygrywając z ekipą z Jedwabna. Najbardziej zacięte spotkanie tego dnia odbyło się z udziałem ZS nr 3 oraz Gminy Świętajno. W pierwszym secie na przewagi tryumfowała drużyna ze Świętajna (27:29). Również zacięty był drugi set, który w końcówce na swoją korzyść przeważyła ekipa „Sobieskiego”, która w decydującym secie nie pozostawiła przeciwnikom złudzeń (15:8). Ostatecznie w tabeli zwyciężyła ekipa ZS nr 3 o jeden punkt wyprzedzając Mańka + i trzy kolejne Gminę Świętajno.

Kolejny turniej już 19 listopada w Jedwabnie. Dwupunktową przewagę nad konkurencją będą starały się w nim obronić Pszczoły, które w zmierzą się w hitowo zapowiadających się starciach z ekipami Gminy Dźwierzuty i Rozogi oraz ZS nr 3.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK