Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wzmożone kontrole na drogach. Policja prowadzi akcję "Znicz 2016"

2016-11-02 10:55:17 (ost. akt: 2016-11-02 11:22:24)

Szczycieńscy policjanci prowadzą działania pn. „Znicz 2016”, których podstawowym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego. Do tej pory funkcjonariusze odnotowali cztery kolizję.

Podstawowym celem działań pn. „Znicz 2016” jest min. ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego, będących jednocześnie głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, eliminowanie utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, w związku z wprowadzaną tymczasową zmianą organizacji ruchu oraz objęcie nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Lokalnie większych utrudnień w otoczeniu miejsc nekropolii spodziewać się można również w dniu dzisiejszym tj. w „Dzień Zaduszny”.

Do tej pory szczycieńscy funkcjonariusze odnotowali cztery zdarzenia drogowe. Główna przyczyną tych kolizji było min. brak bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieprawidłowo wykonany manewr cofania, najechanie na znak drogowy i wtargnięcie na jezdnię zwierząt.

W poniedziałek, 31 października rano policjanci otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie gminy Szczytno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na jezdnię bezpośrednio pod jadącego prawidłowo Opla wbiegły psy. Właściciel czworonogów został ukarany mandatem karnym za niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu zwierząt, zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń.
Tego samego dnia w popołudniowych godzinach doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Skłodowskiej z Chrobrego w Szczytnie. 36-letni kierowca Chevroleta nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył Skody.

We wtorek, 1 listopada w południe doszło do kolizji w rejonie cmentarza w Dźwierzutach. Okazało się, że 41-letni kierowca Skody wykonując manewr cofania najechał na prawidłowo zaparkowanego Golfa. Kierujący Skodą został ukarany mandatem za niezachowanie należytej ostrożności gdyż prowadząc pojazd stworzył zagrożenie dla innego uczestnika ruchu drogowego.
Wieczorem tego samego dnia oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym znaku drogowym na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem prawdopodobnie najechał na znak drogowy informujący o przejściu dla pieszych a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący nie nacieszył się długo bezkarnością gdyż został zatrzymany przez inny patrol na terenie gminy Szczytno. Funkcjonariusze w trackie patrolu zauważyli pojazd, który posiadał widoczne uszkodzenia mogące świadczyć o tym, że auto brało udział w zdarzeniu drogowym. 20-letni kierowca Renaulta w trakcie kontroli drogowej przyznał, że poruszając się ulicą Wielbarską stracił panowanie nad pojazdem i najechał na przydrożny znak drogowy. Ponadto w trakcie podjętych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Na dodatek młody mężczyzną był nietrzeźwy. W pojeździe znajdowały się również dwie osoby nieletnie, które również znajdowały się w stanie po spożyciu alkoholu.
Szczycieńscy policjanci przekazali nieletnie pod opiekę rodziców. Teraz za swoje zachowanie podpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.
Natomiast 20-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages