Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Moja kariera w moich rękach

2016-10-24 08:04:04 (ost. akt: 2016-10-24 08:10:21)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Po raz pierwszy w Pasymiu odbyły się Targi Aktywizacji Zawodowej skierowane do osób bezrobotnych i młodzieży. Zainteresowani mogli ofertami.: pracy, praktyk, staży, prezentacji placówek edukacyjnych i firm szkoleniowych, konsultacji z ekspertami z zakresu m.in.: rynku pracy, pomocy społecznej itp.,warsztatów edukacyjno - zawodowych oraz projektów rynku pracy OHP.

W czwartek, 20 października w Zespole Szkół w Pasymiu odbyły się po raz pierwszy Targi Aktywizacji Zawodowej pod hasłem "Moja kariera w moich rękach". Organizatorem przedsięwzięcia było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Szczytnie oraz Burmistrz Miasta Pasym. Uroczystego otwarcia targów dokonali Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Powiatu Szczycieńskiego Jarosław Matłach, Komendant Wojewódzki OHP Dariusz Rudnik, Wójt Gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik i Burmistrz Cezary Łachmański.
W targach uczestniczyły osoby bezrobotne oraz młodzież z czterech gmin powiatu szczycieńskiego (Dźwierzuty, Świętajno, Jedwabno, Pasym), a także jednej z powiatu olsztyńskiego - gminy Purda. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży uczącej się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, absolwentów, studentów, osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Młodzież miała okazję zapoznać się bogatą ofertą szkół ponadgimnazjalnych ze Szczytna i Olsztyna, organizacją praktyk i obejrzeć prezentacje. Ponadto doradcy zawodowi OHP przeprowadzili warsztaty informacyjno-promocyjne. Osoby zainteresowane miały możliwość uzyskania informacji o możliwościach podjęcia zatrudnienia oraz o specyfice pracy itp. Osoby bezrobotne miały możliwość zapoznania się z ofertami pracy oraz skonsultowania się z ekspertami z zakresu rynku pracy i pomocy społecznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także punkty konsultacyjne przygotowane przez WKU w Olsztynie i Jednostkę Wojskową z Lipowca.
Udział w targach wzięło kilkanaście instytucji i pracodawców, a czynnie uczestniczyło ponad 300 osób. Po Międzygminnych Targach Przedsiębiorczości, które odbyły się na początku września jest to kolejne przedsięwzięcie, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnych.
Jak podkreślił Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie Marek Obrębski jest duża szansa, aby Targi Aktywizacji Zawodowej w Pasymiu były organizowane cyklicznie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages