Jechała 108 km/h w obszarze zabudowanym – zatrzymano jej prawo jazdy

2016-08-18 09:21:02(ost. akt: 2016-08-18 09:25:53)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

W Rozogach policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. 35-letnia mieszkanka Warszawy poruszając się po obszarze zabudowanym miała na liczniku aż 108 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i została ukarana mandatem karnym.
Wczoraj (17 sierpnia) policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Rozogi kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym. Około godziny 19.00 zatrzymali kierującą Citroenem, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 108 km/h. 35-letnia mieszkanka Warszawy przekroczyła dozwoloną prędkość o 58 km/h. Policjant kontrolujący kobietę zatrzymał jej prawo jazdy. Ponadto, kierująca została ukarana mandatem i 10 punktami karnymi.

Obowiązujące przepisy zaostrzają sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń ruchu drogowego, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo braku stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, na mocy decyzji administracyjnej zostaną cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Przy czym wykonujący czynności policjant, zatrzyma blankiet prawa jazdy wydając pokwitowanie na podstawie, którego będzie mógł on poruszać się pojazdami jeszcze przez okres 72 h. Gdy w okresie 3 miesięcy od cofnięcia uprawnień kierujący postanowi ponownie „wsiąść za kierownicę” to okres na jaki cofnięte zostały uprawnienia, wydłuży się do 6 miesięcy. Kierujący zatrzymany dwukrotnie podczas obowiązującego zakazu straci prawo jazdy całkowicie i popełni przestępstwo zagrożone karą grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci apelują do kierowców o „zdjęcie nogi z gazu” i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że do wielu wypadków dochodzi na ostatnich 20, 50 km jazdy. Kierowcy, którzy przejechali 100, 200 km, zaczynają się spieszyć, są mniej ostrożni, bo chcą jak najszybciej dotrzeć do celu. Dbajmy również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Pieszy jest tzw. niechroniony uczestnikiem ruchu drogowego ponieważ w trakcie „zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Kierowca może liczyć na poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa etc. Pieszy jest narażony na najpoważniejsze konsekwencje a przy prędkości 50 km/h ma około 50 % szans na przeżycie.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. citroen #2048543 | 188.146.*.* 18 sie 2016 15:51

    "Około godziny 19.00 zatrzymali kierującą Citroenem" Zatrzymali kierującą citroenem natomiast zatrzymali kierującą samochodem marki Citroen !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #2048298 | 91.231.*.* 18 sie 2016 10:28

    Szanowny pisarzu. W tekście pojawiła się nieścisłość. Zgoda na kontynuowanie jazdy przez 72 godziny po zatrzymaniu uprawnień dotyczy obcokrajowców. Obywateli Polskich obowiązuje okres 24 godzinny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5