środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

InnoPolice, czyli kolejna duża inwestycja w Szczytnie

2016-07-30 17:08:26 (ost. akt: 2016-07-30 12:38:39)

To będzie jedyne w Polsce i Europie centrum nauki o bezpieczeństwie. To alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych. Za pięć lat Szczytno stanie się nowoczesnym centrum edukacyjnym dzięki InnoPolice.

W budynku o pow. 6 tys metrów będą odbywały się zajęcia z zastosowaniem technik wizualnych,rozszerzonej rzeczywistości, multimediów, interaktywnych eksponatów. Główne zagadnienia to bezpieczeństwo: w ruchu drogowym, osobiste, związane z pierwsza pomocą i przeciwpożarowe. Centrum ma oferować szkolenia między innymi z dziedzin takich jak kryminalistyka, bezpieczeństwo ruchu drogowego czy zagrożenia związane z internetem czy narkotykami.

Nie będą to jednak tradycyjne szkolenia ani tym bardziej wykłady. — Nastawiamy się na interaktywna formę przekazu. Jako przykład mogę podać symulację wypadku drogowego przy prędkości kilku km/h. Osoba, która bierze udział w takim kontrolowanym zderzeniu ze ścianą lub inną przeszkodą, zaczyna uzmysławiać sobie, co może dziać się przy większej prędkości. To działa na wyobraźnię — tłumaczy insp. dr hab. Piotr Bogdalski, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie . Oprócz szkoleń, dla osób w każdym wieku, w InnoPolice będą także wystawy. Twórcy maja nadzieję, że nowoczesne centrum edukacyjno-rozrywkowe przyciągnie wielu turystów. — Nie będzie to jednak rozrywka w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale raczej próba udowodnienia, że edukacja może być atrakcyjna i sama w sobie stanowić rozrywkę. Zwłaszcza, że w ofercie znajdą się współczesne zagadnienia, szczególnie zagrożenia, które czają się w internecie, na przykład kradzieże tożsamości, przechwytywanie danych — wymienia rektor WSPol.

To będzie nie tylko miejsce, w którym w atrakcyjny i nowoczesny sposób będzie można poszerzyć swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa, ale także atrakcja turystyczna przyciągająca turystów z całego kraju. – Dzisiaj nasze miasto jest miastem tranzytowym. InnoPolice ma to zmienić – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna – Dzięki swojej wyjątkowości ma doprowadzić do sytuacji, w której to my będziemy punktem docelowym. Jestem przekonana, że gdy będzie ono już otwarte to tak jak my teraz jeździmy do Centrum Naukowego Kopernik, tak do nas będą przyjeżdżać ludzie z regionu i kraju, prawdopodobnie jednocześnie planując tu kilka wolnych dni. Z pewnością będzie wabikiem naturystów – dodaje burmistrz. InnoPolice to będzie także ogromna atrakcja dla mieszkańców Szczytna i okolic – InnoPolice to zdobywanie wiedzy o bezpieczeństwie, ale w sposób niezwykle atrakcyjny. Przez zabawę i doświadczanie – mówi Danuta Górska.

To kolejna w ostatnich latach duża inwestycja w Szczytnie. Mazurskie miasto z każdym rokiem zmienia się, wykorzystując możliwości, które dają fundusze unijne. – Mamy w pobliżu Szczytna już lotnisko, które nabiera wiatru w żagle i staje się marką samą w sobie. Podobnie będzie z InnoPolice. Będzie potrzebna wokół niego infrastruktura i to jest kwestia jak wykorzystają taką możliwość mieszkańcy czy będą mieli pomysł na jakiś fajny biznes. Wiem, że moi koledzy samorządowcy z innych miast zazdroszczą nam sytuacji, w której jesteśmy – mówi Danuta Górska.

Otwarcie InnoPolice jest planowane na 2021. Wartość projektu: 70 mln zł, wysokość dofinansowania z EFRR: 85%.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages