Koniec gimnazjów. Co o tym sądzicie? SONDA

2016-06-27 20:09:14(ost. akt: 2016-06-27 20:26:58)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Likwidację gimnazjów, powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej, czteroletnie liceum ogólnokształcące - takie zmiany w polskim szkolnictwie zapowiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
MEN przedstawiło propozycję reformy systemu edukacji. Szefowa MEN zapowiedziała powrót ośmioletniej szkoły podstawowej, czteroletniego liceum, pięcioletniego technikum oraz wprowadzenie dwustopniowej szkoły branżowej zamiast szkół zawodowych.


Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Źródło: @MEN_GOV_PL

Pierwsi uczniowie mają zostać objęci nową podstawą programową w roku szkolnym 2017/2018. Co o tym sądzicie? Czekamy na Wasze głosy w komentarzach, zachęcamy również do udziału w sondzie:

Czy jesteś za likwidacją gimnazjów?
Tak
70.34%
Nie
29.66%
Nie wiem
0%

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. m #2066878 | 89.71.*.* 16 wrz 2016 19:06

    Likwidacja gimnazjów począwszy od roku szkolnego 2017/2018. Dzieci, które są obecnie w klasie szóstej szkoły podstawowej były pierwszym rocznikiem, który mógł iść (i w bardzo dużej liczbie poszedł) do szkoły jako 6-latki, czyli rok wcześniej, niż wszystkie poprzednie roczniki. Dzieci, które są obecnie w klasie pierwszej gimnazjum, szły do szkoły, bez wyjątku, jako dzieci 7-letnie. Obecni szóstoklasiści będą konkurować o miejsca w szkołach średnich z dziećmi, które obecnie są uczniami klasy pierwszej gimnazjum. W konsekwencji dzieci z rocznika 2005 (obecni szóstoklasiści, którzy poszli do szkoły jako 6-latki) będą mierzyć się o miejsca w szkołach średnich z dziećmi z rocznika 2003 (obecni uczniowie klasy pierwszej gimnazjum). Pomyśleć tylko, jak wielkie krzywdy to spowoduje. W tym wieku dwa lata różnicy wieku to naprawdę przepaść. Czy rząd wziął to pod uwagę? I w pełni świadomie pomimo to chce likwidować gimnazja od przyszłego roku szkolnego? A może rząd nie wziął tego pod uwagę? I nie zamierza wziąć.... Cóż - problemu nie byłoby, gdyby likwidować gimnazja nie w roku szkolnym 2007/2008, a w którymś z lat kolejnych.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5