Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Jak poskromić „żarłoczną” budleję?

2016-06-04 17:16:47 (ost. akt: 2016-06-04 17:20:20)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Trzeba ją obficie podlewać i zasilać nawozami :-)

Wiedzą o tym doskonale dzieci, rodzice i pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Bajka” w Szczytnie, którzy wspólnie zadbali o wzbogacenie oferty zajęć dla dzieci w terenie. Starszaki posadziły w ogrodzie przedszkolnym „motyli krzew”.

Ta miododajna roślina, „bożyszcze” motyli, dzięki swej niewątpliwej urodzie ma zdolność przywabiania różnych gatunków tych owadów. Przedszkolaki będą ją pielęgnować, bacznie obserwować i „pilnować”, bo w sprzyjających warunkach potrafi „uciec” z ogrodu. Tak oto podjęliśmy kolejne wyzwanie w trosce o edukację przyrodniczą i zdrowotną swoich wychowanków. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom postanowiliśmy wspólnymi siłami doposażyć ogród przedszkolny i jeszcze bardziej poprawić jego wizerunek.

Zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele działań w tym zakresie. Do drzwi przedszkola prowadzi „Bajkowa aleja”. Codziennie każdego przedszkolaka witają bajkowe postaci m.in. Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kubuś Puchatek… i in. Wiedzę na temat życia zwierząt dzieci będą zgłębiać w specjalnie wydzielonych strefach „Hotelik dla ptaków” i „Hotelik dla owadów”. „Ptasi zegar” będzie nas informował, o której godzinie można usłyszeć śpiew różnych skrzydlatych przyjaciół, a na tablicy edukacyjnej, umieszczonej obok budlei, można poznać różne gatunki motyli. Pośród konarów drzew zawisł „Domek dla owadów”. Ciekawe, którym owadom spodoba się to nowe mieszkanie i założą w nim swoje gospodarstwo? Wzbogaciliśmy też utworzone w zeszłym roku ścieżki sensoryczne: dźwiękową, zapachową i dotykową.

Oficjalnego otwarcia nowych stref edukacyjnych dokonaliśmy podczas rodzinnej majówki, w sobotę, 04.06.2016 r. Tego dnia można było wziąć udział w konkursach sprawnościowych, plastycznych, muzycznych …, wykonać oryginalne dekoracje do ogrodu np. z kolorowych kluczy, kapsli, kółek, butelek itp., pobawić się na dmuchanych urządzeniach. Podczas pikniku każdy uczestnik mógł zostać królem albo królową …, a każde dziecko za wykonanie wszystkich zadań konkursowych oraz przejście bosą stopą przez ścieżkę sensoryczną otrzymało puchar „Bajkowego Przedszkolaka”. Natomiast na zmęczonych konkursowymi zmaganiami czekały stoiska ze zdrową żywnością. Nie obyło się też bez loterii fantowej.

Nasz ogród stał się miejscem edukacji i rozrywki. Chcemy, aby wysiłek całej społeczności przedszkolnej, włożony w realizację projektów, nauczył dzieci szacunku do przyrody, pracy i jej efektów.
Nauczycielkami odpowiedzialnymi za realizację projektu były Ewelina Pliszka i Maria Sawicka, a za przebieg majówki Krystyna Materna i Katarzyna Piórkowska.

Bożenna Duda

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages