Agata Kosińska zaskoczyła wszystkich zdobywając podium

2016-04-25 08:41:29(ost. akt: 2016-04-25 08:51:32)
Reprezentantka "Gwardii" Szczytno Agata Kosińska debiutowała zarówno w starszej kategorii wiekowej, jak i wagowej w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Start był obliczony raczej na zdobywanie doświadczenia. Jednak Agata sprawiła dużą niespodziankę i zajęła 3 miejsce.
23 kwietnia w Elblągu odbyły się Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. W zawodach wystartowało ponad 130 młodych judoków i judoczek, w tym reprezentantka "Gwardii" Szczytno Agata Kosińska.
Ponieważ był to debiut Agaty zarówno w starszej kategorii wiekowej (junior mł.), jak i wagowej (-70 kg), start był obliczony raczej na zdobywanie doświadczenia niż uzyskanie wyniku sportowego. Tym bardziej, że Agata startowała ze sporą niedowagą. Jednak Agata sprawiła dużą niespodziankę i zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wagowej.

Dla porównania, ze wszystkich zawodników reprezentujących 2 olsztyńskie kluby, tylko Mistrz Polski Młodzików z 2014 roku Piotr Dondalski zajął 3 miejsce w swojej kategorii.

Agata wszystkie swoje walki wygrywała przed czasem, przegrała jedynie z późniejszymi finalistkami, które były starsze i bardziej doświadczone. Należy wspomnieć, że w trakcie walki z jedną z nich Agata prowadziła wysoko na punkty i jedynie brak koncentracji nie pozwolił jej na utrzymanie przewagi do końca pojedynku. Tak dobry rezultat w debiutanckim starcie pozwala mieć nadzieję, na jeszcze lepsze wyniki w trakcie nadchodzącego sezonu.