Udany sprawdzian karateków przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Gruzji

2016-03-14 07:19:02(ost. akt: 2016-03-14 07:55:06)
Reprezentacja SKKK w Dobrym Mieście

Autor zdjęcia: Szczycieński Klubu Karate Kyokushin

6 medali przywieźli karatecy Szczycieńskiego Klubu Karate Kyokushin z Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików. W Mistrzostach Makroregionu wzięło udział 163 zawodników z 35 klubów, w Mistrzostwach Młodzików 90 zawodników z 25 klubów
SKKK wystawił na zawody w Dobrym Mieście 10 reprezentantów z których 6 wróciło z medalami. Wśród młodziczek najlepiej spisała się Emilia Danielska, która w kategorii powyżej 55 kg zdobyła trzecie miejsce. To największe dotychczasowe osiągnięcie tej zawodniczki.
Juniorzy młodsi zdobyli dwa medale. Julia Kędzierska w kategorii do 55 kg zajęła drugie miejsce a Piotr Olszewski w kategorii do 70 kg trzecie. Dla tej pary start w Dobrym Mieście był sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Europy Juniorów w Gruzji.
- Sposób w jaki Julka przegrała swoją walkę finałową nie budzi moich obaw co do jej formy. To raczej forma sędziów pozostawia wiele do życzenia - komentuje sensei (trener) Piotr Zembrzuski. - Natomiast Piotrek walczył w kategorii wyższej o 5 kg niż startuje na co dzień, ponieważ w tej kategoii będzie rywalizować w Tbilisi.
Seniorzy z SKKK nie byli gorsi od swoich młodszych kolegów i przywieźli trzy medale. Ewelina Mirosław zdobyła brązowy medal w kat. do 55 kg. Kamil Grzegorczyk i Artur Kwieciński w kat. do 75 kg wywalczyli odpowiednio srebrny i brązowy krążek. Obaj ulegli po dogrywkach zawodnikowi z Suwałk Sebastianowi Biłbakowi.
Choć w tym roku złota zabrakło, to na uwagę zasługuje fakt, że od kilkunastu lat zawodnicy z SKKK wracają z tej imprezy z medalami.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.