Nasz karateka jedzie do Gruzji

2016-01-19 09:15:34(ost. akt: 2016-01-19 09:36:08)
W niedzielę, 17 stycznia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski PFKS, które zarazem były turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów. W zawodach wzięło udział 123 zawodników z 28 klubów. – Nasz zawodnik Piotr Olszewski zdobył złoto i możliwość startu w Mistrzostwach Europy – mówi sensei Piotr Zembrzuski.
W turnieju wzięło udział 4 zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate, ale tylko jeden miał powód do zadowolenia. – Piotr Olszewski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski PFKS i w maju pojedzie do Gruzji reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów – mówi sensei Piotr Zembrzuski. – Piotr stoczył dwie fantastyczne walki obie wygrywając przed czasem, pierwszą w 80, a w drugą w 21 sekundzie – dodaje.
Z pozostałych zawodników SKKK najbliżej medalu była Ewelina Mirosław, która stoczyła trzy pojedynki i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Kolejna nasza zawodniczka, Julia Kędzierska przegrała swoją pierwszą walkę. Natomiast z powodu kontuzji, z zawodów zrezygnował faworyt swojej kategorii Adrian Staszewski.
- W ostatnich czasach zawodnicy SKKK przyzwyczaili nas do bardzo dobrych wyników i dlatego czuję pewien niedosyt, liczyłem na trochę więcej - komentuje Zembrzuski - Jednak sposób w jaki Piotrek zdobył mistrzostwo kraju trochę osłodziło tę czarkę goryczy - dodaje.
W SKKK obecnie trenuje aż pięciu reprezentantów naszego kraju.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.