Medalowa sobota szczycieńskich karateków

2015-11-23 09:46:27(ost. akt: 2015-11-23 10:02:39)
W sobotę, 21 listopada, w Bartoszycach odbył się organizowany cyklicznie turniej BARTOSZYCE CUP 2015, w którym wzięło udział 165 zawodników z 12 klubów. Tak jak przed rokiem Szczycieński Klub Kyokushin Karate zajął 2 miejsce drużynowo. Jego zawodnicy aż 12 razy stawali na podium (4 razy pierwsze miejsce, 3 razy drugie i 5 razy trzecie), a na dodatek Emilka Gwiazda wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.
Młodzi wojownicy z SKKK znowu pokazali, że na macie czyją się jak przysłowiowa ryba w wodzie. W kategorii wiekowej 10-11 lat dziewczęta z SKKK zdominowały swoją grupę i zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepsza okazała się Wiktoria Mazurowicz, która musiała stoczyć trzy walki, a w finale po bardzo wyrównanej walce wygrała z Aleksandrą Kruszyńską przez wazzari. Dwa trzecie miejsca wywalczyły Natalia Hajn i Julia Suchodolska.
W tej samej kategorii wiekowej chłopcy zajęli trzy z czterech miejsc na podium. Zwycięzca kategorii Michał Chaleński w drodze do finału efektownym kopnięciem w głowę wyeliminował kolegę klubowego Mikołaja Barańskiego, który ostatecznie zajął trzecie miejsce, a w walce finałowej zaskakująco szybko (ok. 1 min.) uporał się z innym kolegą z klubu Olafem Szemplińskim.

W kategorii wiekowej 8-9 lat Ewa Gołaszewska, również stanęła na najwyższym stopniu podium w finale wygrywając przed czasem.
Ostatnia nasza złota medalistka z Bartoszyc Emilia Gwiazda (kategoria wiekowa 14-15 lat) wszystkie swoje walki wygrała przed czasem udowadniając w ten sposób, że niedawna przegrana w Lublinie o bilet na Mistrzostwa Europy U16 to był wypadek przy pracy. Na dokładkę sędziowie jednogłośnie wybrali ją najlepszą zawodniczką turnieju.

Duże słowa uznania należą się Piotrowi Olszewskiemu, który z powodu niezgłoszenia się odpowiedniej ilości zawodników w kat do 65kg (16-17 lat) postanowił sprawdzić się w kategorii o 10 kg cięższej. Kolejny raz pokazał, że posiada duszę wojownika i poradził sobie doskonale, wygrywając walki eliminacyjne. Dopiero w finale zawodnik gospodarzy okazał się dla Piotra zbyt ciężki.

Na turnieju w Bartoszycach zabrakło naszej medalistki Europy z zeszłego roku Julki Kędzierskiej, ponieważ za dwa tygodnie razem z Adrianem Staszewskim i Kamilem Grzegorczykiem będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy U16 i U22, które odbędą się w Tarnowskich Górach i Bytomiu. Trzymamy kciuki.