Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Bezpieczeństwo osób starszych

2015-09-29 08:21:58 (ost. akt: 2015-09-29 10:19:44)

Autor zdjęcia: KPP Iława

W czwartek, 1 i 8 października, o godz. 12 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pasymiu oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach odbędzie się debata - „Bezpieczeństwo osób starszych”.

Spotkania w Pasymiu i Dźwierzutach rozpoczynają Debaty Gminne, które odbędą się w przyszłości na terenie pozostałych gmin. – Troska o zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym jest jednym z ważnych zadań jakie przyświecają pracy Policji, jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji pozarządowych. Wspólne działanie wielu podmiotów może przynieść wymierne efekty w postaci eliminowania zagrożeń w życiu codziennym na jakie mogą być narażone osoby starsze – mówi Aneta Choroszewska-Bobińska, rzecznik prasowy policji.

Celem debat jak mówią policjanci - jest zwrócenie uwagi mieszkańców gmin na osoby starsze żyjące wśród nas oraz sytuacje i zagrożenia, które mogą w niekorzystny sposób wpływać na funkcjonowanie osób w podeszłym wieku. Zagrożenia, na które narażone są osoby starsze wynikają niejednokrotnie z dużego zaufania jakim obdarzają oni innych ludzi oraz braku należytej czujności wobec osób obcych. – Chcielibyśmy wspólnie upowszechnić takie zachowania, które nie dopuszczą do sytuacji krzywdzenia osób starszych i ograniczą szkodliwe dla nich zjawiska. Ponadto chcemy przypomnieć jak ogromną rolę w prawidłowym życiu rodzin pełnią osoby ze starszego pokolenia, które posiadają duże doświadczenie i mądrość życiową z której mogą korzystać młodsze pokolenia – mówi Choroszewska-Bobińska. – Uważając, że każdy z nas może przyczynić się do bezpiecznego życia osób starszych, pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Debatach Gminnych „Bezpieczeństwo osób starszych” – kończy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages