Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

„Zobacz. Przeżyj.”

2015-06-11 09:35:58 (ost. akt: 2015-06-11 09:51:42)

Podczas ubiegłorocznych wakacji policjanci z Warmii i Mazur zainicjowali kampanię „Zobacz. Przeżyj”, której celem było zwrócenie uwagi osób wypoczywających nad wodą na zagrożenia wynikające z ich zachowania, jak i otoczenia. Intencją organizatorów akcji było doprowadzenie do poprawy letniego bezpieczeństwa, a przede wszystkim spadku liczby utonięć.

Kampania EKOBEZPIECZNIE miała na celu zwrócenie szczególnej uwagi odbiorcy na konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą w dwóch aspektach: ekologii i bezpieczeństwa. W ciągu zaledwie trzech pierwszych dni na YouTube film promujący kampanię "Zobacz. Przeżyj" obejrzało niemal 300 tysięcy ludzi. Do dziś na kilku profilach YT łącznie zobaczyło go ponad pół miliona. Film pokazuje oczami tonącego jego życie i śmierć po wodą. Jest na tyle mocny, że w pierwszych tygodniach kampanii mówiły o nim niemal wszystkie polskie media: od komercyjnych stacji radiowych, przez ogólnopolskie dzienniki i tygodniki po telewizje regionalne i ogólnodostępne.
Takiego sukcesu nie spodziewał się reżyser filmu, Michał Bartoszewicz.
- Pracując nad koncepcją filmu uderzył nas fakt, że leżący na dnie człowiek pozostaje świadomy nawet kilka minut. Nic nie może zrobić, a jego świat powoli się zamazuje. Długo myśleliśmy w jaką historię ubrać ten fakt, aby przemawiała do widzów. Ale jak widać, udało się. Mamy z całej Polski mnóstwo pozytywnych sygnałów, że kampania jest skuteczna. Dla nas największym komplementem są słowa uznania ludzi z branży marketingowej - zapewnia reżyser.
Policjanci z Warmii i Mazur po raz kolejny zachęcają do obejrzenia spotu.
- Mamy nadzieję, że to przeżywanie tonięcia oczami samej ofiary, pozwoli tę sytuację na długo zapamiętać i uniknąć niewłaściwych, a przede wszystkim niebezpiecznych zachowań nad wodą. Bardzo zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców. Mamy nadzieję, że spot obejrzą dzieci i młodzież w szkołach, na koloniach oraz dorośli w kinach i portalach internetowych - mówi kom. Andrzej Lubowiecki - ekspert ds policji wodnej KWP w Olsztynie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages