Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ewakuacja szkoły i ośrodka zdrowia w Spychowie. Znaleziono niewybuch

2015-03-30 14:02:58 (ost. akt: 2015-03-31 19:49:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracja do tekstu

W poniedziałek po południu ewakuowany został Zespół Szkół w Spychowie, biblioteka i ośrodek zdrowia. Na terenie pobliskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego podczas prac znaleziono niewybuch.

- Informację o znalezisku otrzymaliśmy około godz. 12.30 - informuje Aneta Choroszewska-Bobińska z KPP w Szczytnie. - Jeden z pracowników podczas prac budowlanych zauważył wystający z ziemi niewybuch.

— Od razu ewakuowaliśmy uczniów ze szkoły, a konkretnie czterech klas, bo tylko tyle miało jeszcze zajęcia — mówi Mariola Kalinowska, dyrektor Zespołu Szkół w Spychowie. — Prace przerwał też ośrodek zdrowia i biblioteka, które znajdują się w starym skrzydle szkoły.

Budynek bezpiecznie opuściło około 80 dzieci. Ewakuowano także bibliotekę i pobliski ośrodek zdrowia. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone. Żołnierze po południu zabrali stare pociski.
— To były grant moździerzowy i pocisk rakietowy — mówi chorąży sztabowy Mieczysław Kościński, dowódca patrolu rozminowania z 9. Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim. — Przeszukaliśmy teren, ale żadnych innych pocisków nie znaleźliśmy.

To nie pierwszy alarm bomowy w szkole. Tak było też w październiku zeszłego roku, kiedy robotnicy robiąc wykopy natknęli się także na kilka pocisków. Wtedy też ze względów bezpieczeństwa konieczna była ewakuacja uczniów z budynku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages