Emilia Gwiazda świeci najjaśniej

2015-03-24 11:07:52(ost. akt: 2015-03-24 11:19:27)
Szczycieńscy karatecy z SKKK przywieźli garść medali z Ostrołęki, gdzie 22 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 230 zawodników z 33 klubów północno-wschodniej części kraju. Jedenastoosobowa ekipa ze Szczytna indywidualnie zdobyła 7 pucharów, 2 złote, 5 srebrnych oraz dwa razy sięgali po tytuły drużynowe. – W MMMłodzików nasi karatecy zajęli II miejsce a w  MPWchodniej III – komentuje sensei Piotr Zembrzuski.
– Nasza drużyna zdobyła dwa tytuły drużynowe, seniorzy są ciągle na topie, a juniorzy i młodzicy depczą im po piętach – śmieje się prezes SKKK Piotr Zembrzuski i dodaje – Wynik, który uzyskaliśmy świadczy o tym, że mamy dobrze ułożony plan treningowy, który zapewnia ciągłość startową – dodaje.
Najwięcej powodów do zadowolenia dostarczyła swoim trenerom Emilka Gwiazda, która w młodzikach dwa razy stawała na podium, w kumite (walka) w kat do 55 kg zdobyła pierwsze miejsce, a w kata (ćw. formalne) drugie. Innej młodziczce Julce Wojciechowskiej zabrakło tylko jednej dziesiątej punktu, żeby stanąć na trzecim stopniu podium w kata i ostatecznie była czwarta, natomiast w kumite w kat do 60 kg zajęła drugie miejsce. Niewiele brakowało, żeby mogła cieszyć się z dwóch pucharów.
W MPWschodniej, pierwsze miejsce w kategorii do 65 kg zajął Adrian Staszewski w finale wygrywając przez nokaut i tym samym rewanżując się zawodnikowi z Suwałk za przegraną z grudnia zeszłego roku w Pucharze Polski. Adrian stoczył trzy walki wszystkie kończąc przez zdobycie ippon (pełen punkt) bądź wazari (pół punktu). W kategorii do 55 kg Ewelina Mirosław przebojowo wdarła się do finału nokautując swoją przeciwniczkę z Lublina. W finale zmierzyła się z zawodniczką z Olsztyna. – Po dogrywce sędziowie zdecydowali 3:1, że nasza zawodniczka cieszyć się będzie z drugiego miejsca. Wspaniale zaprezentował się Artur Kwieciński, który w kategorii do 75 kg w drodze do finału wyeliminował Konrada Willa, byłego mistrza Polski seniorów oraz brązowego medalistę Mistrzostw Europy, a prywatnie brata naszego mistrza świata Gerarda Willa – mówi sensei Zembrzuski. – Walka finałowa była bardzo wyrównana, jednak w drugiej połowie pierwszej rundy Artur zaczynał zdobywać przewagę. Kiedy już myślał, że walka zakończy się na jego korzyść przeciwnik wykorzystał moment nieuwagi i w ostatniej sekundzie zdobył wazari. Tym samym nasz zawodnik musiał zadowolić się drugim miejscem – dodaje.
Objawieniem drużyny SKKK okazał się junior Piotr Olszewski, który debiutował w zawodach karate i od razu zajął II miejsce w kategorii kumite do 65 kg. – Piotr trenuje u nas od niedawna, ale gdy pojawił się na treningach zauważyłem u niego to coś – tłumaczy prezes klubu. – Teraz będzie musiał ciężko trenować, żeby udowodnić, że ten wynik nie jest przypadkowy – dodaje.
Inni nasi reprezentanci robili wszystko co było w ich mocy, aby wejść do grupy medalowej. –Niektórym zabrakło przysłowiowego szczęścia. Nasza brązowa medalistka mistrzostw europy U 16 Julka Kędzierska została skrzywdzona przez sędziów, którzy niesłusznie przyznali wazari jej przeciwniczce za kopnięcie, które nie doszło do celu, natomiast Kamil Grzegorczyk zmienił kategorię i po raz pierwszy zmierzył się z seniorami, a to zawsze jest trudne wyzwanie – mówi pan Piotr.
W zawodach nie wzięli udziału - Gerard Will i Renata Zawrotna, ponieważ przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się już 17-18 kwietnia w Warszawie.