Karatecy przywieźli 3 medale

2015-03-11 08:36:38(ost. akt: 2015-03-11 08:37:04)
W niedzielę 8 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. Nasi zawodnicy wrócili z trzema medalami.
W zawodach wzięło udział 196 zawodników z 14 ośrodków z całej Polski w tym 5-osobowa ekipa z Akademii Sztuk Walki. Zawodnicy ze Szczytna zdobyli trzy medale. W kategorii Młodzicy +60 kg - 1 miejsce zajął Daniel Stolarczyk, który stoczył trzy walki. W pierwszej rundzie spotkał się z zawodnikiem z Zambrowa wygrywając przed czasem, w drugiej walce trafił również na zawodnika gospodarzy wygrywając przez ippon. W finale trafił na przeciwnika z Ostrołęki wygrywając przed wazari pół-punktu i tym samym udowodnił ,że nie ma sobie równych w tej kategorii.
Drugi z naszych zawodników Kacper Paprotny w kategorii Kadeci do 50 kg również zajął 1 miejsce. Stoczył trzy walki. Wszystkie wygrywając przed czasem. Trzeci medal zdobył Maciej Pawłowski w kategorii Kadeci Młodsi pow 40 kg ,który musiał stoczyć trzy walki. Pierwszą wygrał już po 40 sekundach dzięki technice mawashi-geri gedan. W walce półfinałowej minimalnie ulega zawodnikowi z Zambrowa. Walka o brąz okazała się nie lada przeprawą. Musiał walczyć z wyższym i cięższym zawodnikiem od siebie. Pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia i musiała nastąpić dogrywka, w której Maciej okazał się lepszy i tym samym uplasował się na trzecim stopniu podium.
Czwarty z naszych zawodników Mieszko Popiało w kategorii Kadeci Młodsi do 30 kg stoczył jedną walkę ale bardzo zaciętą z zawodnikiem gospodarzy. Pierwsza runda nie przynosi rozstrzygnięcia i następuje dogrywka, w której Mieszko nie znacznie ulega przeciwnikowi z Zambrowa. W kategorii Kadetki Młodsze pow 30 kg Julia Czujak wygrywa zdecydowanie pierwszą walkę przez ippon (pełny punkt) w drugiej rundzie prowadzi w walce ale chwila nie uwagi i przeciwniczka zdobywa wazari - pół punktu i tym samym zajmuje 4 najgorsze miejsce dla zawodnika. Już nie długo następny sprawdzian dla zawodników ASW Szczytno.