Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Biedronka odrzuciła zaloty żuka

2015-02-25 14:31:18 (ost. akt: 2015-02-25 14:35:15)

Autor zdjęcia: kasia piórkowska

Po co żuk przyszedł do „Bajki”? Zapukał w przedszkolne okieneczko i poprosił biedronkę o rękę. Ta mu jednak odmówiła.

Tak rozpoczęły się w naszym przedszkolu obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego „W świecie poezji”. Zaprosiliśmy gości z Zespołu Szkół Nr 1 w Szczytnie. Młodzież pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego p. A. Kowalskiej i p. M. Dobrońskiej przygotowała wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

Przed najmłodszą publicznością zaprezentował się Grześ Kłamczuch, Zosia Samosia, Staś Pytalski, żuk i biedronka … Puntem kulminacyjnym był występ przedszkolaków w konkursie recytatorskim w czterech kategoriach wiekowych 3, 4 , 5 i 6 latki.

Do udziału zgłosiło się 26 uczestników. Wykonawców oceniało profesjonalne jury, które jak się okazało miało trudne zadanie. Wszystkie dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane utwory: D. Wawiłow „Dziwny pies” i „Jak będę dorosła”, A. Frączek „Śnieżek” i „ O Iwonie”, J. Brzechwy „Katar”, Cz. Janczarskiego „Siedzi kotek w oknie”, B. Pierga „Opowieści z książeczki”, J Tuwima „Cuda i dziwy” oraz B. Szurowskiej „Ptaki na topoli”. Nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy, którzy przystąpili do konkursu.

Serdecznie im gratulujemy. Po części konkursowej przyszła pora na wspólną zabawę. Nawet jury nie pozostało obojętne i włączyło się do zabawy z dziećmi. Spotkania z literaturą dziecięcą utwierdzają nas w przekonaniu, że sztuka rozwija wrażliwość i wyobraźnię dziecka oraz uczy jej odbioru.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pyza

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages