Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Nie zabierajcie nam szkoły

2015-02-16 08:18:16 (ost. akt: 2015-02-16 08:19:44)

Małgorzata Tomaszewska, Mieczysława Korytkowska i Elżbieta Cylwik to maki dzieci, które uczęszczają do Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Szczytnie. – Boimy się, że dotychczasowy organ prowadzący chce odebrać nam szkołę – mówią.

Trzynaście lat temu powstała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szczytnie przy stowarzyszeniu Promyk. Organem prowadzącym było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Szkoła od początku kształciła niepełnosprawne dzieci i młodzież. Jak mówi Arkadiusz Niewiński z Promyka – było ciężko, nawet bardzo ciężko, brakowało nam pieniędzy, pomocy dydaktycznych i specjalistycznej kadry. Oczywiście zmieniło się to na przestrzeni lat. Dziś szkoła jest nowoczesna, dofinansowana, z doskonałym zapleczem dydaktycznym i technicznym. Przez lata wzrosła też dotacja, jaką na funkcjonowanie szkoły otrzymuje organ prowadzący od wojewody. Wtedy, jak mówią matki dzieci – TPD przypomniało sobie o placówce. – W ostatnim czasie zwolniono dyrektor placówki, zapowiadane są kolejne zmiany kadrowe. Nam się nic nie tłumaczy. TPD z Olsztyna robi co chce nie informując nas o niczym. Ale wiemy, o co chodzi – o pieniądze, a powinno być odwrotnie – na pierwszym miejscu powinno być dobro dzieci – żalą się Małgorzata Tomaszewska, Mieczysława Korytkowska i Elżbieta Cylwik.
Władze TPD przekonują, że nie chodzi o pieniądze, ale właśnie dobro nauczycieli i dzieci, jednak rodzice w to nie wierzą. – Promyk to także nowoczesne centrum rehabilitacyjne, a szkoła znajduje się w jego centrum, więc zmiana lokalu, a na taką się zanosi odbędzie się ze szkodą dla naszych dzieci. TPD nigdy się naszą szkołą nie interesowało, a teraz wprowadzają swoje porządki, jeżeli nie będzie wyjścia będziemy nakłaniali Promyk na założenie własnej placówki i do niej przepiszemy nasze dzieci – kończą.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Matki czy babcie ? #1667984 | 83.12.*.* 17 lut 2015 08:03

  Te Panie na zdjęciu to chyba raczej babcie dzieci a nie matki ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ktoś #1667147 | 88.156.*.* 16 lut 2015 11:28

  " 2015-02-16 08:18:16 (ost. akt: 2015-02-16 08:19:44) Share on facebookShare on google_plusone_shareShare on twitterMore Sharing Services Małgorzata Tomaszewska, Mieczysława Korytkowska i Elżbieta Cylwik to maki dzieci, 2015-02-16 08:18:16 (ost. akt: 2015-02-16 08:19:44) Share on facebookShare on google_plusone_shareShare on twitterMore Sharing Services Małgorzata Tomaszewska, Mieczysława Korytkowska i Elżbieta Cylwik to maki dzieci, Autorze tego wpisu, przeczytaj jeszcze to, co napisałeś. Już na początku (dalej nie czytałam nawet) wymieniono nazwiska i imiona kobiet, a potem ,że to są maki dzieci. Spadajcie redaktorzyny-analfabeci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages