Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Lipowiec: W jednostce przelała się krew

2015-02-07 13:20:00 (ost. akt: 2015-02-07 13:22:45)

Autor zdjęcia: Robert Arbatowski

W 8 Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym odbyła akcja poboru krwi, którą zorganizował działający w jednostce Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Radar". Do pierwszej w tym roku akcji poboru krwi zgłosiło się 21 żołnierzy i pracowników wojska, wśród których były również dwie panie.

- Członkowie naszego klubu systematycznie biorą udział w akcjach honorowego oddawania krwi, które są organizowane co dwa miesiące na terenie naszej jednostki - mówi o akcjach krwiodawstwa szef klubu "Radar" st. chor. sztab. Bogdan Bączek.

Podobnego zdania jest również dr Jarosław Zwierzyński z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. - Na żołnierzy z Lipowca zawsze można liczyć. Liczba honorowych krwiodawców w stosunku do innych instytucji np. WSPol nie jest może tak wielka, ale liczy się cel i każda ilość oddanej krwi.

Od maja ubiegłego roku obowiązują zmienione zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobom posiadającym szczególne uprawnienia, w tym Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi. Świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (tzw. lekarze specjaliści) i świadczenia szpitalne powinny być udzielone w dniu zgłoszenia. Jeżeli udzielenie świadczenia w dniu zgłoszenia nie jest możliwe, powinno ono zostać zrealizowane w innym terminie, nie później niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

- Podczas rejestracji trzeba się o to upominać, ponieważ takie są prawa dla honorowych dawców krwi, które jasno określa ustawa - dodaje dr Zwierzyński.
W 8 Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym oddano łącznie prawie 10 litrów tego życiodajnego płynu.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ortolf

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Na wojsko mozna liczyć. #1658684 | 176.221.*.* 7 lut 2015 16:22

    Brawo wojskowi. Służyłem kiedyś w tej jednostce.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages