Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

2015-01-05 13:05:42 (ost. akt: 2015-01-05 13:12:08)

W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Marty Olszewskiej ze Szczytna pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji - pluszowy Nomek.

Zasady zbiórki są proste: do salonu przy Lipowej Górze Wschodniej 16a w Szczytnie przyjść w niedzielę może każdy, by poddać się dowolnemu zabiegowi - strzyżeniu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu. Fryzjerzy tego dnia pracować będą charytatywnie na rzecz Orkiestry, a ich klienci bezpośrednio zasilą orkiestrową puszkę - skarbnicę stacjonarną, znajdującą się w salonie.

Pieniądze trafią na wspólne konto wszystkich 110 salonów fryzjerskich grających w 23. Finale WOŚP, a zorganizowanych przez kosmetyczną markę Kemon. Ile łącznie uda się zabrać fryzjerom w tym roku, już w niedzielny wieczór przekonają się widzowie telewizyjnego studia Orkiestry.

Tematem przewodnim fryzjerskiej akcji będzie sprzeciw i reakcja na przemoc wobec dzieci. W salonach fryzjerskich klienci znajdą udostępnione przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka materiały edukacyjne na ten temat. Symboliczna jest także maskotka akcji, pluszowy chłopiec o imieniu Nomek, w tym roku opatrzony plasterkiem i bandażem. To nawiązanie do „Historii Misia”, czyli kampanii społecznej WOŚP nt. przemocy względem najmłodszych.

- Odwiedzajcie zaprzyjaźnione z nami salony fryzjerskie! Zmieniajcie swój wygląd, uśmiechajcie się często i bawcie się dobrze. A przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie i zdecydowanie: nie! – mówi Jurek Owsiak.

Tegoroczny Finał WOŚP jest już dziesiątym, w którym udział biorą fryzjerzy zorganizowani przez markę Kemon. Do tej pory udało się im zebrać i przekazać na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad milion dwieście tysięcy złotych.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rety #1631962 | 2.123.*.* 11 sty 2015 23:38

  Mam coś na temat przemocy w Szczytnie wobec dziecka ,ludzi na wyższych stanowiskach ,którzy podtrzymują stanowisko wobec takiej przemocy razem,a potem organizuja razem debety ,przeciw dzialaniom przemocy,i razem w nich uczestniczą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sdf #1627681 | 89.229.*.* 7 sty 2015 13:53

  www.kontrowersje.net Jesli chcecie wiedziec o jego fundacji prawdę !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia J. #1627661 | 88.199.*.* 7 sty 2015 13:29

  Owsiak i Jego fundacja robią wiele dobrego, oby osoby które go tak krytykują nie musiały nigdy skorzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. Moja córka urodziła się w 28tc i takowy właśnie sprzęt ją uratował.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. awtka #1627058 6 sty 2015 19:30

  W nawiązaniu do artykułu GO „Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy” wyrażamy ogromną radość i pełne poparcie dla tak szczytnych i bezinteresownych działań, niosących pomoc i jednocześnie wołających zgodnym głosem „Przemocy wobec dzieci powiedzmy wspólnie zdecydowanie: nie!”. Zadziwiło nas bardzo pozytywnie włączenie się salonów fryzjerskich w akcję sprzeciwu i reakcję na przemoc wobec dzieci. Podjęty temat jest nam szczególnie bliski ponieważ od 1 listopada 2014 roku prowadzimy wieloaspektowe działania innowacyjne „Prawa dziecka – frazes czy fundament?”, których celem jest przybliżenie postaci Janusza Korczaka jako pioniera i prekursora walki o prawa dziecka, uświadomienie uczniom i ich rodzicom praw dziecka, jak również zapoznanie z możliwościami postępowania w przypadkach, gdy prawa te zastają naruszone. Głos nasz jest również mocny i zdecydowany, czego daliśmy przykład, organizując i przeprowadzając akcję happeningową w środowisku lokalnym 20 listopada z okazji jubileuszu Konwencji o Prawach Dziecka. Do dzisiaj w wielu instytucjach, sklepach i zakładach usługowych w Szczytnie na miejscu honorowym wisi kotylion lub ulotka z tegoż wydarzenia. Serce roście, że żyjemy w społeczeństwie coraz bardziej dojrzałym; że coraz szerszym kręgom, niekoniecznie związanym z edukacją, prawa dziecka są na tyle bliskie, że warto o nie zabiegać i poświęcać im coraz więcej czasu, miejsca i energii.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. owsik #1627053 | 62.148.*.* 6 sty 2015 19:23

  Niestety, ten pan nie zastosował się do polecenia sądu!!!!! I nie okazał ksiąg rachunkowych, jego sztab prawnych obrońców, przegrał proces z jednym blogerem. Czy on jest wyjęty spod prawa?! Ponadto zbyt wiele bierze na obsługę Orkiestry...i swoje spółki. Pozostało mi dać na Caritas, który przeznacza na cele zbiórek: 90% pozyskanych pieniędzy. Dla przypomnienia dodam, że Owsiak w roku 2002, tak wypowiadał się we "Wprost_"...gdyby nie telewizja, byłbym jak ten dziad pod kościołem".

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages