Karatecy przywieźli worek medali

2014-12-11 08:21:53(ost. akt: 2014-12-11 12:37:19)
W niedzielę, 7 grudnia odbyła się kolejna edycja Bartoszyce Cup. – Tydzień temu w Giżycku zdobyliśmy 14 medali, idąc za ciosem z Bartoszyc przywieźliśmy 16 – mówi sensei Piotr Zembrzuski.
W zawodach w Giżycku walczyło 174 zawodników z 10 ośrodków.
Na pierwszym stopniu podium stanęli: Ania Sieruta, Natalia Hajn, Michał Chaleński oraz Olaf Szempliński. Srebne medale zdobyli: Przemysław Sawlanski, Krystian Grzegorczyk oraz Mikołaj Barański. Brązowe krążki wywalczyli: Oliwier i Julia Suchodolscy, Bartosz Kisicki, Paweł Dębowski, Roksana Grzegorczyk, Katarzyna Chaleńska, Dawid Olkowski, Angelika Grzegorczyk, Ewa Gołaszewska.
– Na pochwałę zasługuje występ Przemka Sawlanskiego, który stoczył ciężkie pojedynki, a uległ dopiero w finale Adamowi Gryzikowskiemu z Ełku medaliście Mistrzostw Polski – mówi sensei Ewelina Mirosław i dodaje. – Zawodnicy sprawili sobie i nam miły prezent mikołajkowy przywożąc pełen wór medali. Natalia, Ania oraz Olaf po raz kolejny wygrali swoje kategorie, potwierdzając tym samym swoją wysoką formę.
Natomiast już w sobotę w Białej Podlaskiej 8 zawodników ze ścisłej kadry klubowej zmierzy się w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików. – Rywalizacja będzie bardzo zacięta, ponieważ już zgłosiło się ponad 400 zawodników z całego kraju. Wiem na co stać naszych podopiecznych i jestem przekonany, że nie jadą tam jako przysłowiowe - mięso armatnie – komentuje prezes SKKK Piotr Zembrzuski.