Medalowa sobota Katany

2014-11-24 09:01:23(ost. akt: 2014-11-24 09:15:36)
13 medali zdobyli zawodnicy szczycieńskiego stowarzyszenia sportów walki i rekreacji - Katana Novum, podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Jujitsu.
W sobotę, 22 listopada w Jaworznie Światowa Organizacja Sport Jujitsu (WSJO –World Sport Jiu-jitsu Organization) zorganizowała otwarte Mistrzostwa Europy w formule fighting i grappling (mocowanie parterowe).
W zawodach wzięło udział około 200 uczestników z 15 europejskich krajów oraz 25 ośrodków jujitsu z Polski. Wśród tak licznej obsady bardzo dobrze spisali się szczycieńscy fighterzy. Dwukrotną Mistrzynią Europy została Karolina Dzięgielewska, która nie miała sobie równych w wadze powyżej 60 kg zarówno w fightingu jak i grapplingu.
Po dwa medale zdobyli Konrad Rybicki waga 85 kg, Marta Kudasik waga do 60 kg obydwoje zwyciężyli w konkurencji graplling a w walkach byli drudzy, Marcin Welk zawodnik wagi 65 kg i Jacek Szewczak waga do 100 kg zdobyli złoto w walkach a w grapplingu musieli zadowolić się srebrnym medalem. Medal srebrny w wadzę do 100 kg w walkach zdobył Wojciech Stępniak, a Dagmara Kozłowska wywalczyła medal takiego samego koloru w grapplingu w wadze do 60 kg. Na drugim stopniu podium w rywalizacji mastersów powyżej 80 kg w grapplingu uplasował się Tomasz Mikita. Podczas Mistrzostw Europy rozegrano również Międzynarodowy turniej młodzików i juniorów w sportowym jujitsu i grapplingu. Podopieczni trenera Jacka Szewczaka zdobyli 3 medale na najniższym stopniu podium w wadzę do 45 kg w walkach stanęła Zuzanna Kania. Dwa medale w wadzę do 50 kg zdobył Kamil Zapadka który był drugi w walkach a trzeci w mocowaniu. – Ciężka i sumienna praca na treningach przynosi bardzo dobre rezultaty, cieszę się z tego startu moi zawodnicy pokazali nie tylko duże umiejętności techniczne, ale też zaskoczyli swoich przeciwników niesamowitą odpornością psychiczna na stres spowodowany startem w imprezie takiej rangi – podsumowuje trener Jacek Szewczak.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: