Kolejne sukcesy naszych karateków

2014-11-18 08:54:21(ost. akt: 2014-11-18 09:18:05)
Szczycieńscy karatecy podczas ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów zdobyli aż trzy medale. Z tarczą wróciły - Julia Wojciechowska i Julia Kędzierska.
Do Solca, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów wybrało się 7 naszych karateków, ale tylko trójce z nich udało się stanąć na podium. Swój wielki dzień miała Julia Wojciechowska, która tego dnia była bezkonkurencyjna w kat. do 60 kg U16. – Pierwszą walkę wygrała zdobywając pół punktu (wazari), w dwóch następnych nie dała rywalkom żadnych szans i kończyła walki przed czasem (ippon), kolejno 58s i 1min 14s. Na uwagę zasługuje fakt, że w finale walczyła z koleżanką klubową Emilią Gwiazdą, która również potrzebowała dwóch zwycięstw aby dotrzeć do finału. I były to też zwycięstwa przed czasem. Przed walką faworytką była Emilka ale tym razem musiała uznać wyższość swojej przyjaciółki Julki i zadowolić się srebrnym medalem – mówi sensei Piotr Zembrzuski.

Również Julia Kędzierska wróciła z medalem MP Juniorów. – Pierwsza jej walka trwała zaledwie 55 sekund, ale doznała w niej lekkiej kontuzji i odczuwała dyskomfort. Do drugiego pojedynku przystąpiła z bólem nogi i po wyrównanej dwurundowej walce przegrała na punkty 2:3. Złość z przegranej o finał była taka duża, że w walce o trzecie miejsce nie pozostawiła sędziom żadnych wątpliwości, i zakończyła ją przed upływem regulaminowego czasu – komentuje sensei Ewelina Mirosław.

Czwarte miejsce w kat do 75 kg zajął Paweł Dębowski a pozostała trójka naszych zawodników przegrała nieznacznie na punkty pierwsze walki i odpadli z turnieju. Zawody odbywały się pod patronatem burmistrza Solca Kujawskiego a rywalizowało w nich ok. 170 zawodników z 32 klubów.

- Do końca roku mamy jeszcze kilka startów, ale najważniejszy to Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików, który odbędzie się 13 grudnia w Białej Podlaskiej. Trzymajcie za naszych zawodników kciuki – apeluje prezes SKKK sensei Piotr Zembrzuski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: