Dobre wyniki naszych kolarzy

2014-10-14 08:08:52(ost. akt: 2014-10-14 08:23:03)
Była okazja do świętowania. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczył Bartosz Karczmarski

Autor zdjęcia: Fot. Archiuwm

W niedzielę, 5 października, w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się ostatni wyścig z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Na starcie zawodów nie zabrakło zawodników ze Szczytna.
Wyścig był jednocześnie podsumowaniem klasyfikacji generalnej z całego sezonu. O miejscu końcowym decydowała suma punktów dziewięciu najlepszych startów. Nasi kolarze mogą mówić o sukcesie.
Na dystansie FIT pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Paweł Szczygielski i Dawid Przybylski. Piąte miejsce wywalczył Zygfryd Leska, a dwunaste Wojciech Tworkowski. Bezkonkurencyjny na dystansie MEGA okazał się Bartosz Karczmarski. Kolarz ten w mijającym sezonie wielokrotnie stawał na podium.
Podczas wyścigu w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzono także klasyfikację - Pucharu Polski w Kolarstwie MTB o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. I tu nasi kolarze zdobyli medale. Drugie miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Stanisław Bałdyga i Rafał Gamza. Z kolei Mariusz Gęsicki- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie wywalczył trzecie miejsce.