Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

IV Szczycieński Festiwal Gitarowy w Szczytnie

2014-09-30 08:59:10 (ost. akt: 2014-09-30 09:00:59)

W sobotę 18 października odbędzie się IV edycja Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, poświęcona gitarze akustycznej „fingerstyle”. Na scenie wystąpią: jeden z najwybitniejszych polskich fingerstylowców Adam Palma (Polska, Anglia) oraz włoski wirtuoz gitary akustycznej Stefano Barone (Włochy).

Termin: 18.10.2014 r. (sobota)
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Szczytnie
Program:
12.00 – warsztaty / zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@piotrkrepec.com
18.00 - Koncert
Wykonawcy: Adam Palma, Stefano Barone
Bilety:
Koncert: 20,00 zł
Warsztaty: 30,00 zł
Bilety do nabycia od dnia 1 października 2014 r. w MDK Szczytno oraz na stronie www.sfg.evenea.pl
Info: tel. 889-562-851, e-mail: info@piotrkrepec.com

Adam Palma - polski gitarzysta sesyjny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Adam został wybrany najlepszym gitarzystą akustycznym w Polsce za rok 2013 w plebiscycie Guitar Award w Warszawie w roku 2014. Współpracował z większością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej oraz czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh and Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów jak Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones). Wszechstronność muzyczna i swobodne improwizowanie we wszystkich stylach od hard rocka przez country do jazzu oraz spotkanie z T. Emmanuelem spowodowały, że Adam zainteresował się najbardziej wyrafinowaną techniką gry na gitarze - Fingerstyle. Po licznych koncertach w Europie, recitalu na International Guitar Festival in Wirral Adam został zaproszony przez Tommy Emmanuela o wzięcie udziału w Festivalu Fingerstyle w Nashville w 2009, 2010, 2011 i 2012 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu Fingerstyle na świecie). Zostawał zaproszony przez mistrza do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce oraz nawet do otwarcia jego workshopu w UK! Adam jest prawdopodobnie jedynym gitarzystą fingerstyle, który wystąpił live przed 700.000 widownią (Przystanek Woodstock in Poland 2011). Adam jest obecnie wykładowcą gitary na the University of Salford in Manchester, UK oraz MMU in Crewe.

Stefano Barone - włoski kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny oraz nauczyciel. Przez krytyków muzycznych uważany za jednego z najbardziej kreatywnych i interesujących współczesnych kompozytorów- gitarzystów akustycznych. Pierwsze muzyczne kroki stawiał bardzo wcześnie, ucząc się gry na pianinie, szybko jednak zrezygnował na rzecz gitary, której technikę grania opanował perfekcyjnie. Stefano poza mistrzowską umiejętnością gry na gitarze posiada też niewiarygodną kontrolę nad efektami elektronicznymi, których używa w wielu kompozycjach. Przy pomocy zarówno efektów jak i innych urządzeń umiejętnie tworzy niesamowite orkiestracje i harmonizacje melodii. Zadebiutował solowym albumem "particolare#uno" w 2009 roku, który szybko zdobył uwagę krytyki i serca słuchaczy. Jego kompozycja "Batman/Alexander Supertramp" osiągnęła ponad 2 milionów odtworzeń na Youtube. Stefano Barone obecnie koncertuje na całym świecie oraz jest nauczycielem i dyrektorem Istituto Massimo Guitar Orchestra w Rzymie.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://wielbark.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages