Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Stop agresji drogowej na Warmii i Mazurach

2014-08-21 08:19:02 (ost. akt: 2014-08-21 08:19:22)

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uruchomił specjalny adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl. Na adres tej skrzynki mailowej można przesyłać informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie naszego województwa. Specjalna skrzynka kontaktowa pomoże wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii.

W ostatnim czasie coraz powszechniejsze staje się rejestrowanie przebiegu jazdy przez kierowców. Dostępność i niewygórowana cena różnego typu urządzeń do rejestrowania sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród użytkowników aut. Często zdarza się, że rejestratory uwieczniają niebezpieczne  manewry i zachowania innych uczestników ruchu.  Świadomość  konsekwencji takich zachowań jest coraz większa, dlatego wielu kierowców przesyła takie materiały Policji, by ukrócić niebezpieczne zachowania  piratów drogowych.  Od początku 2014 roku do jednostek Policji naszego regionu trafiło kilkadziesiąt takich nagrań. W związku z tym, by  usprawnić przekazywanie takich materiałów uruchomiona została skrzynka mailowa wspólna dla całego województwa.

Nie bądź obojętny, reaguj.
Wszyscy kierowcy którzy posiadają w swoim aucie „rejestrator jazdy” czy inne urządzenie na którym uwiecznili  niebezpieczne zachowanie pirata drogowego-  mogą przesłać film na adres mailowy specjalnie utworzonej skrzynki. Policjanci drogówki przeanalizują nadesłane informacje oraz będą dążyć do ustalenia sprawcy wykroczenia i wyciągnięcia konsekwencji karnych. Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji są ścigane z urzędu, dlatego każda informacja będzie sprawdzana. Zgłoszenia można dokonać anonimowo, jednak by zwiększyć prawdopodobieństwo udowodnienia winy piratowi drogowemu  warto  podać swoje dane oraz dane ewentualnych świadków zdarzenia. Do nagrania należy też dołączyć krótki opis zdarzenia podając datę, godzinę, miejscowość lub odcinek drogi, markę i numer rejestracyjny pojazdu pirata drogowego  oraz krótki opis zaistniałej sytuacji.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages