Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Wyprawka dla dziecka

2014-07-05 15:00:00 (ost. akt: 2014-07-04 11:02:16)

Po raz kolejny rusza nasza akcja Moja szkolna wyprawka. Fundacja Gazety Olsztyńskiej "Przyszłość dla Dzieci" wspólnie z samorządowcami z naszego powiatu wspiera dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. O akcji rozmawiamy z Rafałem Kiersikowskim jednym z pomysłodawców akcji.

— Skąd pomysł na akcję?

— Rok temu wspólnie z Tomkiem Łachaczem i Arkiem Myślakiem, wpadliśmy na pomysł, żeby przygotować wyprawki dla dzieci z rodzin, które przekraczają próg pomocy socjalnej. Bo tak naprawdę złotówka czy pięć złotych więcej na osobę niż próg nic nie zmienia. Sytuacja tych rodzin jest tak samo trudna, jak tych, które łapią się na pomoc ośrodków pomocy. Właśnie dlatego postanowiliśmy skierować akcję do tych rodzin. Zwróciliśmy się do fundacji Gazety Olsztyńskiej "Przyszłość dla Dzieci", która wsparła nasze działania. Pod koniec ubiegłorocznej akcji przyłączył się do nas Robert Siudak.

— Na czym polega zbieranie pieniędzy?

— Postanowiliśmy zaangażować w nią samorządowców, którzy z diet mogli przekazywać pieniądze. Minimalne wsparcie wynosiło 100 zł. Natomiast każdy mógł przekazać taką kwotę jaką chciał. Wspólnie z Fundacją uznaliśmy, że za każde wpłacone 200 złotych taki samorządowiec otrzymywał dwie wyprawki, które mógł przekazać wskazanym dzieciom. 


— Jakie dzieci wspieracie?


— Postanowiliśmy wesprzeć uczniów klas 1-3. Nie chcieliśmy się ograniczać do pierwszaków. Dzieci w starszych klasach też potrzebują wsparcia, a ich wyprawki są często droższe od tych dla pierwszoklasistów.

— Ile wyprawek udało się przygotować w ubiegłym roku?

— W sumie zebraliśmy pieniądze na 29 wyprawek, z tego 22 trafiły do dzieciaków z naszego powiatu. Wiemy, że to nie zaspokaja potrzeb, że jest więcej ludzi potrzebujących takiej pomocy. 


— Akcja trwa tylko przez wakacje?

— Nie. Przez cały rok można wpłacać pieniądze na konto fundacji. Cała akcja dobiega końca w sierpniu, kiedy to wyprawki są przygotowywane. Koszt jednej to około 150 złotych. Znajdują się w niej najpotrzebniejsze rzeczy na cały rok w szkole. Nie ma w niej książek. 


— Czy tylko samorządowcy mogą wspierać akcję?

— Absolutnie nie. Pieniądze mogą wpłacać wszyscy, którzy chcą pomóc. Czy to są przedsiębiorcy, czy też osoby indywidualne. JAK WESPRZEĆ AKCJĘ?

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy jedynie wpłacić pieniądze na konto fundacji "Przyszłość dla Dzieci" z dopiskiem Moja Szkolna Wyprawka.

Zachęcamy firmy i osoby prywatne do włączenia się  do akcji. Pieniądze można wpłacać na rachunek:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „Wyprawka”
Można też przekazać materiały szkolne – kontakt telefoniczny z biurem fundacji Tel. (89) 539 74 04


Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages