Sekundy zabrakło do pierwszego miejsca

2014-05-27 10:11:35(ost. akt: 2014-05-27 10:17:13)
Bartosz Karczmarski podczas wyścigu w Supraślu wywalczył drugie miejsce (na zdjęciu pierwszy z prawej)

Autor zdjęcia: Fot. Archiwum

Jedenastu zawodników ze Szczytna ścigało się podczas kolejnej edycji cyklu Merida Mazovia MTB Marathon, który odbył się w Supraślu k/Białegostoku. Nasi sportowcy przywieźli z wyścigu cztery medale.
Rywalizacja odbyła się w niedzielę 25 maja. Trasa wyścigu wiodła urokliwymi zakątkami Puszczy Knyszyńskiej, gdzie przeważały krótkie, ale za to bardzo strome zjazdy i podjazdy. Szczytno najliczniej reprezentowane było na dystansie Fit- liczącym 26 km i tam też Paweł Szczygielski i Dawid Przybylski wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Z kolei Wojciech Kuszpa wywalczył drugie miejsca na podium. Na dystansie Mega, liczącym 53km, drugie miejsce z zaledwie sekundową stratą zajął Bartosz Karczmarski.

- W nadchodzący weekend będę ścigał się w drugiej edycji Skandia Marathon w Krakowie i zapewne powalczę o miejsce na podium – zapowiada Bartosz Karczmarski. sem