Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś całe życie

2013-11-25 08:41:48 (ost. akt: 2013-11-27 09:09:32)

Ponad 100 uczelni wyższych z 43 miast Polski łączy siły, aby pomóc chorym na raka krwi. Blisko 200 młodych ludzi odpowiedziało na apel Fundacji DKMS i zorganizuje 11 i 12 grudnia Dni Dawcy Szpiku. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie włączyła się do akcji.

Ogólnopolska akcja rejestracji studentów w roku akademickim 2013/2014 odbędzie się pod hasłem Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie. Jest to kontynuacja projektu Studenci wspólnie przeciw białaczce, który zakończył się wielkim finałem w kwietniu tego roku gdzie na 50 uczelniach zarejestrowano niemal 6000 potencjalnych dawców komórek macierzystych.Druga edycja cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. W październiku Fundacja DKMS zaprosiła lokalnych organizatorów akcji na trzydniową konferencję, w trakcie której zostali oni przygotowani do przeprowadzenia akcji na swoim terenie.„To było niezwykłe doświadczenie. Zgromadziliśmy w jednym miejscu młodych, ambitnych i jednocześnie wrażliwych ludzi, którzy chcą dać z siebie więcej. – mówi Agata Maraszek Kierownik Działu Rekrutacji Dawców – Jestem przekonana, że studenci swoim zapałem i chęcią zmiany świata na lepsze, pociągną za sobą ogromną grupę ludzi gotowych na świadomą rejestrację w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.”W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Chorują małe dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Tych niestety jest ciągle zbyt mało. Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest pół miliona osób z czego ponad 390 tysięcy w bazie Fundacji DKMS.Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja podejmowana na całe życie. Rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie 4ml krwi lub wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka nie boli. Kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu życie może uratować właśnie on/ona.Projekt Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie ma również charakter edukacyjny. Jednym z kluczowych aspektów projektu jest przekazanie wiedzy na temat:
- problematyki dawstwa szpiku kostnego w Polsce,

- bycia potencjalnym dawcą,
- dojrzałości w momencie rejestracji jako potencjalny dawca.Dzięki akcji Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie uda się pomóc kolejnym osobom walczącym z rakiem krwi.


Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 11-12.12.2013

Godziny: 13:00 - 19:00- Wyższa Szkoła Policji

Miejsce: Gimnazjum nr 2

Adres: ul. Lanca 1, SzczytnoFacebook - https://www.facebook.com/events/642066145825516/?ref=5Kontakt:
Tomasz Oćwieja

Koordynator ds. Rekrutacji Dawców 
Koordynator projektu „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska

Tel.:  +48 22 882 95 54

E-Mail: Tomasz.Ocwieja@dkms.plPrzedstawiciele Ambasadorów Fundacji DKMS Polska na uczelniach:
Joanna 
Golubska

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages