Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zamieszanie w Wyższej Szkole Policji z jasnowidzem w tle

2013-03-20 08:42:00 (ost. akt: 2013-03-20 08:50:59)

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Postaram się pomóc studentom – zapewnia generał Adam Rapacki, były wiceszef policji. I chce namówić władze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, żeby pozwoliły zorganizować tam wykład jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego.

Informacje, które generał Adam Rapacki rozesłał policjantom w 1999 roku, kiedy był jeszcze zastępcą komendanta głównego, do dzisiaj odbijają im się czkawką.

Chodzi o okólnik, w którym opisał zasady współpracy z osobami o zdolnościach paranormalnych, w tym z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim. Funkcjonariusze uznali to za rozkaz i – oficjalnie – zapewniają, że nie współpracują z jasnowidzami.

Także ten okólnik stał się powodem odmowy obecnych władz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na propozycję zaproszenia Jackowskiego na wykład. Zaprosili go studenci Naukowego Koła Śledczego.

Kiedy sprawa stała się głośna, władze uczelni cofnęły zgodę. Z naszych informacji wynika, że w Szczytnie rozdzwoniły się telefony z Komendy Głównej Policji. Nie pomogły późniejsze spotkania i wymiana korespondencji: komendant-rektor był nieugięty.

Po miesiącach przekonywania studenci odpuścili. Podjęli także decyzję o rozwiązaniu koła naukowego.

Wczoraj powiedzieliśmy o tym autorowi zamieszania, generałowi Rapackiemu. A on złapał się za głowę. - Nie było moim celem ograniczanie dostępu do informacji. Sam odbierałem także sygnały od policjantów, że jasnowidz im pomaga. Studenci powinni mieć możliwość spotkania się z nim czy kimkolwiek innym. Niech z nim porozmawiają, posłuchają i wyrobią sobie własną opinię. Uważam, że WSPol nie powinien zakazywać tego wykładu, a studenci nie powinni się wycofywać. I chciałbym, aby decydenci policyjni nie byli tak zatwardziali.

Więcej o tej sprawie przeczytacie w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Wersję elektroniczną znajdziecie tutaj: kupgazete.pl

mk
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rafi #1040354 | 164.126.*.* 31 mar 2013 15:21

  Nowy komendant- nowa szansa. Też tak myślałem, ale widzę , że ten komendant niczym się nie różni od poprzednika nadal priorytetem jego pracy jest współpraca a nawet usługiwanie włodażom miasta . Zmiana , która nic nie wniosła .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ubermensch #1030208 | 89.228.*.* 21 mar 2013 15:36

  Powołać na to wszystko komisję nadzwyczajną po przewodnictwem słynnego Maciorewicza, a on tam odkryje ślady nawet po wybuchu bomby atomowej i to nie ruskiej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Viodor #1029753 | 88.156.*.* 20 mar 2013 23:30

  w tej sytuacji puszczenie "jasnowidza" byłoby równoznaczne z wpuszczaniem na wykłady fakirów czy też magików, którzy potrafią wydostać się z kajdanek. Mówcie co chcecie ale wyższa szkoła powinna zachować powagę swojej instytucji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. serpiko #1029530 | 91.94.*.* 20 mar 2013 16:36

  Byłem gliną operacyjnym i nie miałem możliwości skonfrontować ustaleń moich w sprawach zabójstw a powiem szczerze jest to bardzo ciekawe zjawisko intelekt technika w ręku gliny oraz dar jasnowidzenia-natomiast p.Rapacki przed napisaniem czegoś sensownego powinien zapytać jasnowidza kiedy odejdzie w ten sam dzień powinien prostować gniota prawnego

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. marzena #1029376 | 89.231.*.* 20 mar 2013 13:24

  O rany, tak trudno zrozumieć że funkcjonariusze powinni wiedzieć kim i w jaki sposób posiłkują się ludzie w desperacji po utracie czegoś lub kogoś bliskiego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages