Ratownicy ze Szczytna wrócili z medalami

2013-03-05 13:20:44 (ost. akt: 2013-03-05 13:53:08)

Po ubiegłorocznym sukcesie na Grand Prix Moraw w Brnie, wyjazd siedmioosobowej drużyny ze Szczytna Grand Prix Moraw 2013 zakończył się umiarkowanym sukcesem.

Na tegoroczne Grand Prix Moraw w Brnie szczycieńska drużyna SRW4K pojechała w składzie: Kornelia Wilga, Maja Miszkiewicz, Aleksandra Jasianek, Emil Bartnowski, Jakub Badysiak, Jarosław Ćwikliński i Michał Kosiński.

Ich start zakończył się do Brna na Grand Prix Moraw zakończył się umiarkowanym sukcesem Zdobyliśmy dwa srebrne medale. Jeden z nich wywalczył Jakub Badysiak na 100m holowanie w płetwach i Michał Kosiński w konkurencji ratowanie z łódki.

Bliski podium w klasyfikacji generalnej był Kuba, który ostatecznie zajął 4-te miejsce. — Kornelia, Maja, Ola, Emil muszą jeszcze trochę potrenować, aby rywalizować z kadrami Polski i Niemiec, —mówi Jerzy Kosiński, opiekun drużyny. — A oldboje Michał i Jarek muszą zrzucić kilogramy.

Niestety również SERC - ratowanie kilkudziesięciu osób, przy ulatniającym się gazie - nie poszło tak jak powinno. Zawodnicy ze Szczytna zajęli 10-te miejsce na 26 drużyn.